شبهه ی 1: ولایت مطلقه ی فقیه

در ولایت مطلقه بودن ولی فقیه خیلی ها اشکال دارند.

می گویند: "تصمیمات و اختیارات ولى فقیه در مواردى که مربوط به مصالح عمومى اسلام و مسلمین است، در صورت تعارض با اراده و اختیار آحاد مردم، بر اختیارات و تصمیمات آحاد امّت مقدّم و حاکم است، و این توضیح مختصرى درباره ولایت مطلقه ‏است."

منبع: http://farsi.khamenei.ir/treatise-content?uid=1&tid=8

اگر ولی فقیه تشخیص داد که کاندیدای A به نفع مصالح اسلام و مسلمین است و مردم به کاندیدای M رای دادند، طبق استفتا صورت گرفته کاندیدای A باید به هر طریقی که ممکن است رییس جمهور شود زیرا نظر ولی فقیه بر نظر آحاد مردم مقدم و حاکم است!!!!!!!

جواب:اولا تا بحال چنین اتفاقی نیافته است. ثانیا تا امروز یک بار عزل بنی صدر شبیه این بود که با رای نمایندگان مجلس بوده و البته دستور صریح امام خمینی. که به نظرم هر حکومتی وقتی فاسق خائنی سر کار بیاید او را عزل می کند.

هر حاکم عاقلی، و هر قانون گذار عاقلی، برای شرایطی که یه باگ امنیتی بوجود بیاید یک آنتی ویرویس نصب می کند که این همان است.
در اینجا نظر فقیه (یا ولی فقیه) نظر شخصی او نیست. بلکه وقتی ببیند که کاندیدایی از طرف آمریکا مامور از بین بردن اسلام است راهی قانونی در قانون اساسی دیده شده  باشد که تازه همان قانون اساسی طبق اصول دموکراسی از مردم ایران، همه پرسی شده است.
تازه اگر بگویند که چرا دوباره قانون اساسی را به رای گیری نمی گذارند. هم دو جواب داریم که در مطلب دیگری با عنوان : چرا می ترسید که قانون اساسی را دوباره به رای مردم بگذارید
یک اینکه هیچ کدام از کشور های به ظاهر دموکراتیک هیج وقت هر ده سال یه سی سال یکبار قانون اساسی را دوباره به رای نمی گذارند
ثانیا و مهم تر اینکه هر سال با رای گیری ها بارها گفته اند که رای دادن در نظام جمهوری اسلامی به نشانه ی اعتماد و پایبندی اکثریت به نظام است.

/ 1 نظر / 134 بازدید
عبدالزهرا

خیلی خوب بود اینقدر خوب بود که از وبلاگت کپی کردم.