واقعیت های اجتماعی از نگاه من در این سی سال جمهوری اسلامی

کاش یه روزی بتونم از واقعیت های اجتماعی عجیب و غریبی که در (نا)شهر تهران دیدم ، بنویسم. بازگویی خلاصه ی فقط یکی از حادثه هاش داشت یکی از دوستام رو دپرس میکرد#روانشناسی-اجتماعی #جامعه-شناسی

  • از بچگی و آدمای ساده ی زمان جنگ که بعد ها طلب کار شدند.
  • از دوستام که بی خدا شدن.
  • از همکلاسی های دبیرستان و آدم هایی که روح اشون از بین رفت.
  • از همکارا و فامیل هایی که ...در مرور زمان هر چیزی رو که اشکال می کردند برطرف شد. بدون همکاری و تلاش اونها.
  • خیلی چیزا. مثلا دوستی هایی که اسلام میگفت نه. ولی اونها انجام دادند و عاقبت شون توی همین دنیا خراب شد
  • از اینکه سگ بزرگ کردند و الان 50 سالشون شده و دور و برشون خالی شده و ثمره ی زندگیشون شده: فلان خوشی و فلان سفر و کلاس گذاشتن ها و نمی دونن که به چی باید افتخار کنن. از خدمت های نکرده به اسلام؟ از خواسته های خدا که انکار کردند. از وظایف سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی و ... که بی تفاوت بودند.

دلم میسوزد از باغی که میسوزد.

  • وقتی به درونم مراجعه می کنم و کارهایی که توان انجام شون رو داریم، برای نجات بقیه ی مردم یک شهر. که عاقبت بقیه رو ببینند و عبرت بگیرند.
  • وقتی خونواده هایی رو میبینم که از هم میپاشن.
  • جوون هایی که سن اشون به 40 سال و 50 سال رسیده و مجرد موندن بخاطر اینکه در جوانی ... تحلیل های نادرست.
  • بصیرت های منجر به شمشیر کشیدن در مقابل ولایت. (انکار ولایتی که عاقبتش انکار ولایت الله است!)

من باچشمام بیست ساله دارم سنت استدراج خدا رو میبینم و درس میگیرم. کسایی که دیروز ها ریش داشتند و نماز می خونند. داستانشون از یه نماز جمعه نرفتن شروع شد. همون نماز جمعه ای که اول گفتن:"میشه اخبار رو از روزنامه ها خوند.!!!! ونماز جمعه و اجتماع مردم و بین اونها بودن رو یک کلاس درس ندونستند.

و تواصوا بالحق و تواصو بالصبر. دلیل ریزش همان دلیل ریزش زمان پیامبر و معصومین پس از اوست. (سلام الله علیهم اجمعین). ریزش دلیلش سنت های خداست. کسانی که ارزش ماندن در طایفه ی رسول الله را نداشتند ریزش کردند. کسانی که ظرفیت درک ظهور امام زمان خویش را ندارند و ملاک هایشان مادی است هم ریزش خواهند کرد. کسانی که لیاقت پاداش های الهی را برای فراهم کردن مقدمات ظهور ندارند، سقوط شان حتمی است و خود امام هم گفت که "برای خمینی هم محال نیست". دیگر چه برسد به امثال هاشمی ها. و یا بنده. هیچ کدام مبرا نیستیم. بستگی به این دارند که چند ساعت از شبانه روز را اختصاص به استحکام اسلام دهیم. و هر کس که بی تفاوت است عاقبتش به همان نسبت بد شد و خواهد شد. بی مسئولیتی ریشه در حب دنیا دارد. که راس کل خطیئه هست ،

سقوط خواهد کرد، هر کس از مسئولین که بیت المال را هدر دهد. حتی همین مدیران نزدیک ما. حتی من و شمای کارمند.

/ 1 نظر / 130 بازدید
myheroavini

سلام. ممنون میشم اگه منو با اسم .:پلاک گمنام:. لینک کنید. شما رو با چه اسمس لینک کنم؟؟