آثار معنوی

و ما چه می دانیم که آثاری که در ظاهر هویدا نمی شوند، کدامند؟ جوانانی که رهبرشان را می بینند و گوش به فرمانش، جان بر کف، با شعار وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد.

همان اتفاقی میافتد که با صحبت های امام می دیدیم که چگونه با دست خالی توانستیم همه ی دنیا را بشکنیم و شکسته نشویم. شکست منظورم شکست واقعی است یعنی همان اتفاقی که برای امام حسین هم در کربلا افتاد. یعنی زیر بار ذلت نرفتن و دستور خدا را عملی کردن و یعنی در کلمه معنای شهادت را ترجمه کردن.

اگر غربی ها لغتی برای شهادت ندارند که درجمله هایشان به کار برند حداقلش این است که می توانند این را در ذهن هایشان حک کنند که معنای شهادت همان چیزی است که ایران را زیر بار ذلت و طاغوت نبرد.

همان اثری که بعد از جنگ وقتی بیگانگان و دشمنان اسلام و ایرانی لمس کردند به تعبیراتی دست زدند که گفتند خمینی جوانان متهور را شیدا می کرد و نمی دانستند که اسلام چیست.

  
نویسنده : صابر طباطبائی یزدی ; ساعت ۳:٢٥ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٤ امرداد ،۱۳۸٦
تگ ها :

اثر روی علماء و فرهیختگان

اصلا از اثرات جزیی بگذریم. این انقلاب به دست مرجعیتی شکل گرفته که هیچ وقت حاضر نیستیم آن را با هزار تا عنوان پروفسور و اینها عوض کنیم. زیرا

  1. علم، علمی است که تائید شده ی ائمه است و آنهاست که انسان ها را نجات داده. نجاتی واقعی، از جنسی که نوح کشتی ساخت و مومنان را نجات داد.
  2. عالمان، عالمانی هستند که عاملند و در طول تاریخ نشان داده اند که حافظ و حصون دین خدا هستند و همینکه، دشمنان یکتاپرستی نتوانستند دین را عوض کنند و تحریف کنند نشاندهنده ی این امر می باشد.
  3. درس خواندن برای اخذ مال و مادیات و گرفتن شخصیت و جایگاه حکومتی نبوده و همه ی زندگی یک طلبه در این خلاصه می شود که هیچ چیز را در دنیا به بهای گرانبهای خداوند متعال عوض نکند و فقط درس بخواند و تقوی پیشه کند و مدارج علمی و معنوی را طی کند ان شاء الله که گرفتار دام های شیطان نشده و مسیر سعادت ابدی که هدف خلقت است را پیش گیرد
  4. زندگی بر مبنای دستورات ائمه و همانند آنها زندگی کردن و باطن پاک را نیز از خدا طلب کردن به امید اینکه همانند همان زارع که فلاح است و میکارد و امید دارد که روزی برداشت کند، به نیت رجاء عمل و اطاعت برای رضایت و جلب رضوان الهی را سرلوحه ی خویش دارد.

حال با همه ی این اوصاف هدایت این گروه از عالمان و بنده های واقعی خدا به عهده ی رهبر آنهاست و وقتی وظیفه ی خطیر رهبری روشن می شود که شکستی نباشد و ان شاء الله تا قیام منجی عالم شکستی نباشد و به ظهور منتهی شود و زحمت هایی که بر عهده ی رهبری بوده در قیامت ببینیم که اگر نبود، چه می شد و چقدر بیشتر سختی متحمل می شدیم.

  
نویسنده : صابر طباطبائی یزدی ; ساعت ۳:۱۸ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٤ امرداد ،۱۳۸٦
تگ ها :

هدایت پتانسیل ها به سمت پوشش اسلامی

هنر اثری جدی در جامعه دارد. از دوستی دیروز شنیدم که آقا فرمودند هیچ حرف حسابی تا در غالب هنر قرار نگیرد نمی تواند تاثیر خود را بگذارد

یادم هست که در تلویزیون یک بار سخنرانی آقا پخش شد و من با تمام دقت مجذوب این صحبت ها شده بودم.

ایشان در این سخنرانی به لزوم طراحی لباس ملی تاکید کردند و چنان جایگاه واقعی و ارزش هنر را در جامعه اسلامی نشان دادند که بعد از این سخنرانی من مطمئن شدم به زوری مزدون های لباس زنانه و مردانه دست به کار خواهند شد و دست به طراحی های لباس های برای سال ۱۴۰۰ خواند زد تا ما در آن دوران دیگر، جوانی نداشته باشیم که بخاطر کمبود زیبایی دست به تقلید از لباس و ریش و حتی عریان گردی غربی، روی آورد.

  
نویسنده : صابر طباطبائی یزدی ; ساعت ۳:٠٤ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٤ امرداد ،۱۳۸٦
تگ ها :

اثر ولایت فقیه در جامعه فقهی و ...

فقیهان که در یک جامعه اسلامی زندگی می کنند و همگی برای یک هدف برای رسیدن به پیاده سازی کامل و جامع اسلام زحمت می کشند و تلاش می کنند و ایده می دهند و طراحی می کنند و اینها.

اسلام از ایشان خواسته است که با حفظ وحدت، و تعیین رهبری در تمامی گروه ها این وحدت حفظ شود. اصولا دعوت به اسلام دعوت به وحدت است امام خمینی

در مسیر نا همواری که دشمنان یکتاپرستی برای این عده یعنی علمای دین درست می کنند، نیاز به یک رهبر آشنا و مسلط به مسائل سیاسی لازم و حتی واجب و حیاتی است.

  
نویسنده : صابر طباطبائی یزدی ; ساعت ٢:٥٩ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٤ امرداد ،۱۳۸٦
تگ ها :

انگیزه به همراه هدف صحیح ملی

من یادم میاد که یه دفعه آقا داشتند سخنرانی می کردند و فرمودند: یک زمانی ما با بیگانگان جنگیدیم و دفاع مان مقدس بود و حالا باید در سنگر های علمی جان مان را همانند شهید فدا کنیم و از آن روز تصمیم من این شد که قربت الی الله به دستور اولی الامر توجه کنم تا بتوانم شاید او را در این مسئولیت خطیر همراهی کنم.

این یکی از تاثیر های ولایت است. ایشالا خدا بخواد و با کمک این نفس مسیحا همه ی جوانان ما تشویق شوند و بدانند که شهادت انواع گوناگون دارد. امام می فرمودند جنگ تمام شد اما روح شهادت هیچ وقت از بین نمی رود و می بینیم که تبدیل شده به پتانسیلی که ایران را قرار است ایرانی بسازد.

ایرانی ای که گرفتار بت غرب نشد، ایرانی ای که گرفتار زرق و برق غرب نشد ایرانی ای که ایستاد و سختی کشید و تن به خوشی های ظاهری دنیا نداد. تن به لذت زودگذر نداد. و همانا فان حزب الله هم الغالبون

ولایت فقاهت و عدالت، با اسلام شناسی صحیح و جهاد در جبهه های عقل علیه جهل پیروز است.

  
نویسنده : صابر طباطبائی یزدی ; ساعت ٢:٥۱ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٤ امرداد ،۱۳۸٦
تگ ها :